אשדוד

אנו נגיע עד אליכם אם תרצו

0733744016

מענה טלפוני מהיר

א'-ה' 08-22 ו' 08-14

אנו פתוחים בשעות שהבנקים סגורים

משכנתא ללא הון עצמי 2021

איך לקחת משכנתא ללא הון עצמי ?

אדם ללא הון עצמי

משכנתא ללא הון עצמי 2021

  • ע"פ תקנות מפקח על הבנקים למשכנתאות , לא ניתן לקבל משכנתא ללא הון עצמי. התהליך של לקיחת משכנתא כרוך בהצגת הוכחת תשלום של הון עצמי לצד המוכר. עו"ד של צד המוכר חייב לתת אישור על תשלום הון עצמי ועם המסמך זה אנו באים לבנק למשכנתאות וממשיכים את התהליך של קבלת משכנתא. אבל, ישנם דרכים מסוימות ותנאים מסוימים בהם כן ניתן לקחת משכנתא ללא הון עצמי, או לפחות להקטין את הסכום שנדרש להוציא מהכיס, עבור הון עצמי לדירה.

משכנתא חוץ בנקאית ללא הון עצמי.

  • בימינו פועלות חברות רבות אשר מאושרות ע"י משרד הרווחה ופועלות תחת אישור של שר האוצר. זה לא שוק שחור! זה לא שוק אפור! אלו הם חברות פרטיות, חברות ביטוח, קרנות שונות אשר כל המטרה של כל החברות אלו , היא לעשות כסף.  החברות אלו לא קשורות ע"י פיקוח על הבנקים ורגולציה שיש על הבנקים , איננה מופעלת עליהם.

מוצרים שניתן לקבל מחברות אלו: הלוואה משלימה לדירה, הלוואה להון עצמי, משכנתא מדרגה שנייה בהסכמת הבנק.

  • שימו לב, שאם אין לכם הון עצמי, תצטרכו לקחת הלוואה נוספת, בין אם תרשם כמשכנתא ובין אם היא תהייה לכל מטרה ללא משכון מדרגה שנייה

משכון נכס קיים

  • אופצייה נוספת היא משכון נכס קיים (של הורים לדוגמא) ולקיחת משכנתא על נכס חדש. ובכך נקבל  משכנתא 100 אחוז מימון.

הון עצמי חסר, היא בעייה ידועה בגלל המחירים כיום אל מול ההכנסות ממוצעות במשק. לאור ההיסטוריה  בארצות הברית, שבגלל יד רחבה של הממשלה שנתנה עד 105 אחוז משכנתא לרוכשים ומשבר כלכלי שהביא לקריסת מערכת הבנקאית, הוחלת בישראל כי תהייה כרית בטחון מצד הרוכשים ויפחדו לאבד את הון עצמי שלהם וישתדלו לשלם את התחייבויות שלקחו על עצמם.

הון עצמי מינימלי הדרוש הוא 25 אחוז, עבור קניית נכס למגורים במקרה וזהו נכס מגורים ראשון. אם הנכס למגורים היה ונמכר, אז גובה הון עצמי יעמוד על 30 אחוז. אם מדובר בדירה נוספת, הון עצמי נדרש הוא 50 אחוז.

 

גלילה לראש העמוד
Call Now Buttonחייגו עכשיו דילוג לתוכן