אשדוד

אנו נגיע עד אליכם אם תרצו

0733744016

מענה טלפוני מהיר

א'-ה' 08-22 ו' 08-14

אנו פתוחים בשעות שהבנקים סגורים

כמה הון עצמי צריך למשכנתא 2020

הון עצמי

כמה הון עצמי צריך למשכנתא 2020

  • ע"פ תקנות של משרד האוצר ומפקח על הבנקים, הון עצמי למשכנתא לדירה לא יכול לפחות מ 25 אחוז . זאת אומרת מקסימום משכנתא שנוכל לקבל היא 75 אחוז משווי הדירה . שווי הדירה יקבע שמאי מקרקעין ולא בעל הדירה וקונה הדירה . כמובן המחיר ניתן למיקוח על שני הצדדים, אבל מי שיקבע את מחיר המקסימום זה השמאי . במידה ומחיר הדירה לדעת המוכר יותר דבוהה משווי המוערך ע"י שמאי מטעם הבנק, על הקונה להשלים ההון החסר ללא התחשבות בגודל המשכנתא . הדבר יגדיל את הון עצמי לדירה 2020 שזקוק לו הקונה . לצד המחיר של הדירה יש להתחשב גם בסכומים שנדרש להוציא כגון עורך דין, מתווך, מהדס תרום קנייה .

ישנם מקרים בהם לא נוכל לקבל אפילו 75 אחוז על המשכנתא .

  • מי שזכאי לקבל 75 אחוז משכנתא על הדירה, זה אך ורק קונה שלא הייתה לו דירה בישראל אף פעם . זו הדירה הראשונה עבור כל לווים של המשכנתא . הון עצמי לדירה ראשונה במקרה כזה לא יפחת מ 25 אחוז .

במידה והייתה לפחות לאחד הלווים דירה בישראל והוא נשאר רק עם הדירה שאותה הולך לרכוש והיא דירה היחידה שתהיה לו, הון עצמי לדירה לא יפחת מ 30 אחוז .

  • במקרים מסויימים, בהם הבנק רואה סיכון נוסף בדמות הלווה, יכול להחליט הבנק שלא מסתפק במינימום הדרוש, ויבקש להגדיל את הון עצמי לדירה באחוז שיראה לו כסיכון נמוך יותר .

כמה הון עצמי צריך לדירה שנייה . נכון לעכשיו הון עצמי לדירה נוספת יעמוד על 50 אחוז מינימום . רק 50 אחוז מקסימום ניתן לקבל משכנתא עבור דירה שנייה והילך .

  • הון עצמי לדירה חייב לעבור לידי עורך דין של הצד המוכר לפני מתן הרשאה למשכנתא . ישנם מקרים בהם ניתן לקבל משכנתא ללא הון עצמי דרך משכנתא חוץ בנקאית . אך חייבים להבין שזוהי הלוואה לכל מטרה שתנאיה שונים בהרבה מתנאי הבנק, לטוב ולרע .
גלילה לראש העמוד
Call Now Buttonחייגו עכשיו דילוג לתוכן